technika | sklo čiré, hutně tvarované |
rozměr | výška 25 cm |
rok | návrh 1953 |
autor | 1926-2006 |
návrh 1953, provedení 1958 sklárna Iittala, Finsko, model č. 3568, signováno a datováno TIMO SARPANEVA 58, vzorek tohoto modelu byl vystaven a oceněn Grand Prix na X. Triennale di Milano v r. 1954. Lit.: KOIVISTO, Kaisa, KORVENMAA, Pekka (eds.). Glass from Finland in the Bischofberger Collection. Venezia: Le Stanze del Vetro & Fondazione Giorgio Cini, 2015, obr. 275 (2)