#113

Timo Sarpaneva - Váza "Orkidea"

#113

Modern glass
282 zobrazení
16 000 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
30. 9. 2021 19:00

sklo čiré, hutně tvarované
výška 25 cm
návrh 1953
1926-2006

návrh 1953, provedení 1958 sklárna Iittala, Finsko, model č. 3568, signováno a datováno TIMO SARPANEVA 58, vzorek tohoto modelu byl vystaven a oceněn Grand Prix na X. Triennale di Milano v r. 1954. Lit.: KOIVISTO, Kaisa, KORVENMAA, Pekka (eds.). Glass from Finland in the Bischofberger Collection. Venezia: Le Stanze del Vetro & Fondazione Giorgio Cini, 2015, obr. 275 (2)