#45

Barokní mísa, Holíč

Barokní mísa, Holíč
Barokní mísa, Holíč
Barokní mísa, Holíč
Barokní mísa, Holíč
#45

Barokní mísa, Holíč

Ceramics
499 zobrazení
20 000 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
25. 2. 2021 19:00

v minulosti lepeno
34 x 28 cm
kolem 1760

kolem 1760, fajáns, žlutá glazura, oválná, mělká mísa, uprostřed kruhový medailon, po stranách čtyři menší medailony, podglazurně malované motivy podle orientálních předloh, Holíč, podglazurně značeno ligaturou HF Lit.: BALLA, Gabriella, Holics. Budapešt, Novella, s. 174, obr. 261 - mísa téměř shodného tvaru a výzdoby Provenience: zakoupeno v roce 2018 na aukci Zezula, Brno za 52.000 Kč