zachovalost | v minulosti lepeno |
rozměr | 34 x 28 cm |
rok | kolem 1760 |
kolem 1760, fajáns, žlutá glazura, oválná, mělká mísa, uprostřed kruhový medailon, po stranách čtyři menší medailony, podglazurně malované motivy podle orientálních předloh, Holíč, podglazurně značeno ligaturou HF Lit.: BALLA, Gabriella, Holics. Budapešt, Novella, s. 174, obr. 261 - mísa téměř shodného tvaru a výzdoby Provenience: zakoupeno v roce 2018 na aukci Zezula, Brno za 52.000 Kč