Morava, Mikulov
90. léta 18. stol.
Klasicistní pérové čtvrťové stolní hodiny s emailovým ciferníkem s datumářem. Černě mořená dřevěná skříňka ze stran prosklená, na přední desce zdobená mosaznými reliéfními litými a repousse aplikami. Dva ovladače pro bití a noční chod, značené na centrálním emailovém medailonu značkou výrobce "Johann Petz Nickolsporg" (Nikolsburg-Mikulov). Vzácná ukázka moravského hodinářství závěru 18. století.
Stav B.
Funkční chod.