#420

KLASICISTNÍ HODINY

KLASICISTNÍ HODINY
KLASICISTNÍ HODINY
KLASICISTNÍ HODINY
KLASICISTNÍ HODINY
KLASICISTNÍ HODINY
KLASICISTNÍ HODINY
#420

KLASICISTNÍ HODINY

varia, nábytek
5 limitů
352 zobrazení
38 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 14 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

Morava, Mikulov 90. léta 18. stol. Klasicistní pérové čtvrťové stolní hodiny s emailovým ciferníkem s datumářem. Černě mořená dřevěná skříňka ze stran prosklená, na přední desce zdobená mosaznými reliéfními litými a repousse aplikami. Dva ovladače pro bití a noční chod, značené na centrálním emailovém medailonu značkou výrobce "Johann Petz Nickolsporg" (Nikolsburg-Mikulov). Vzácná ukázka moravského hodinářství závěru 18. století. Stav B. Funkční chod.