#38

Richard Fremund
(1928 – 1969)

DŮM S ČERVENOU STŘECHOU

Richard Fremund (1928-1969)
#38

Richard Fremund
(1928 – 1969)

DŮM S ČERVENOU STŘECHOU

grafika, malba
10 limitů
789 zobrazení
22 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

DŮM S ČERVENOU STŘECHOU 1949 Tempera na papíře, 43x61 cm, sign. a dat. tužkou vlevo nahoře "fremund 49". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Studoval na AVU malbu u V. Nechleby, grafiku u V. Pukla a scénografii u F. Tröstera. Během života se prosadil jako malíř, kreslíř, grafik i scénický výtvarník. Byl výborným koloristou a zaujal svými portréty a autoportréty. Věnoval se různým grafickým technikám (hlavně linorytu), ale i ilustracím a tvorbě plakátů. Mimo jiné pracoval jako scénograf pro divadlo Semafor a Rokoko. Spolupracoval ve skupinách Máj 57, SČUG Hollar a Křižovatka. V začátcích malířské tvorby hledal inspiraci v lidovém umění, později se zajímal především o moderní umění (inspirace H. Matissem a dalšími).