BENÁTKY Olej na plátně, 31,5x63 cm, sign. vpravo dole "Karl Kaufmann". Rámováno. Stav A.
Karel Kaufmann se narodil v roce 1843 v Rakouském Slezsku. Byl rakouským malířem specializujícím se na krajinomalbu a zobrazení městské architektury.
Studoval na Vídeňské akademii a během svého života podnikl mnoho studijních cest do různých zemí, včetně Norska, Nizozemí, Německa, a Itálie. Pravděpodobně navštívil i tehdejší Konstantinopol, dnešní Istanbul. Od roku 1900 trvale žil ve Vídni.
Kaufmann byl velmi plodným malířem a na svých cestách namaloval rozsáhlou kolekci krajin a městských pohledů. Jeho obrazy zachycující města jako Benátky, Řím a Istanbul jsou dnes vysoce ceněny mezi sběrateli. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách po celém světě, a některé z jeho obrazů byly prodány za vysoké částky.
Kaufmann byl známý také tím, že často používal různá umělecká pseudonyma, měnil svůj styl malby a signoval svá díla pod různými jmény. Některá z jeho pseudonym byla například J. Holmstedt nebo J. Rollin, které používal především pro zobrazení severských fjordů.
Zemřel 27. dubna 1905 ve Vídni.