#32

Karl Kaufmann
(1843 – 1902)

BENÁTKY

Karl Kaufmann (1843-1902)
#32

Karl Kaufmann
(1843 – 1902)

BENÁTKY

grafika, malba
1 limit
336 zobrazení
45 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

BENÁTKY Olej na plátně, 31,5x63 cm, sign. vpravo dole "Karl Kaufmann". Rámováno. Stav A.

Karel Kaufmann se narodil v roce 1843 v Rakouském Slezsku. Byl rakouským malířem specializujícím se na krajinomalbu a zobrazení městské architektury.

Studoval na Vídeňské akademii a během svého života podnikl mnoho studijních cest do různých zemí, včetně Norska, Nizozemí, Německa, a Itálie. Pravděpodobně navštívil i tehdejší Konstantinopol, dnešní Istanbul. Od roku 1900 trvale žil ve Vídni.

Kaufmann byl velmi plodným malířem a na svých cestách namaloval rozsáhlou kolekci krajin a městských pohledů. Jeho obrazy zachycující města jako Benátky, Řím a Istanbul jsou dnes vysoce ceněny mezi sběrateli. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách po celém světě, a některé z jeho obrazů byly prodány za vysoké částky.

Kaufmann byl známý také tím, že často používal různá umělecká pseudonyma, měnil svůj styl malby a signoval svá díla pod různými jmény. Některá z jeho pseudonym byla například J. Holmstedt nebo J. Rollin, které používal především pro zobrazení severských fjordů.

Zemřel 27. dubna 1905 ve Vídni.