Egypt, 20. stol.
Dámské náušnice ze žlutého zlata, čtvercový tvar o hraně 0,8 cm, uprostřed v lůžku z bílého zlata osazeno bílým kamenem, africké háčky s pojistkou. Egyptské puncovní značky. Osvědčení puncovního úřadu.
Au ryzost
750/1000.
Celková (hrubá) hmotnost 3,73 g, d. 2,8 cm (vč. háčku).
Stav A.