TŘI DÍVKY U ZRCADLA 1951 Tempera na papíře, 86x68 cm, sign. a dat. vpravo dole "E. Weirauch 51". Rámováno. Stav A.
Emil Weirauch, malíř, se narodil 7. ledna 1909 v Dukovanech na Třebíčsku. Studoval na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) v Brně v Malířském ateliéru Františka Václava Süssera. Jeho umělecký odkaz lze najít ve sbírkách Galerie výtvarného umění v Ostravě, Moravské galerie v Brně a Muzea města Brna.
Emil Weirauch se prezentoval na mnoha společných výstavách, kde sdílel své výtvarné mistrovství s publikem. V roce 1981 byla uspořádána samostatná výstava jeho prací v Domě pánů z Kunštátu v Brně, což svědčí o jeho významném místě v umělecké scéně.
Jeho malířská technika a umělecký styl, zprostředkovaný prostřednictvím školení na ŠUŘ a pod vedením Františka Václava Süssera, zanechaly trvalý otisk v uměleckém dědictví. Weirauchovo dílo reflektuje jeho uměleckou zručnost a citlivost v zachycení estetiky a atmosféry.
Emil Weirauch zemřel 18. června 1976 v Brně.