#203

DÓZA - VÁZA

DÓZA - VÁZA
DÓZA - VÁZA
DÓZA - VÁZA
#203

DÓZA - VÁZA

Glass
360 zobrazení
19 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

Čechy, Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, nebo Rakousko, Vídeň, J. Schreiber & Neffen, 70. - 80. léta 19. stol. Dóza v novorenesančním stylu z černého hyalitového skla, ze stran zploštělý kulovitý tvar na vyšší patce kruhového půdorysu, horní třetina tvoří odnímatelné víko s úchytem v podobě kónické vázičky, jejíž okraj je vybroušen do zoubkovitých výběžků, stejně jako patka. Historizující ornamentální dekor je malován opakním bílým emailem a zlatem, na pohledové straně antikizující výjev sedícího muže se dvěma loveckými psy v krajině. V. 23,3 cm. Oba kusy číslovány barvou "7.". Stav restaurováno.