#126

DEZERTNÍ SADA S MOTIVEM RAKA

DEZERTNÍ SADA S MOTIVEM RAKA
DEZERTNÍ SADA S MOTIVEM RAKA
DEZERTNÍ SADA S MOTIVEM RAKA
DEZERTNÍ SADA S MOTIVEM RAKA
#126

DEZERTNÍ SADA S MOTIVEM RAKA

porcelán, keramika
1 limit
232 zobrazení
5 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
17. 5. 2021 19:30

Morava, Olomučany, Gebrüder Schütz, 19. / 20. stol. Souprava oválného podnosu s postranními úchyty v podobě větviček a šesti dezertních talířků z měkké kameniny, zvlněné okraje, reliéfní dekor s motivem raků na listovém podkladu, barevně glazováno v přirozených odstínech červené a zelené. Publ.: A. Kalinová, Příběh keramiky z Olomučan, Blansko 2017, s. 63. Podnos 31x24 cm, talířky Ø 19 cm. Vtlačená značka "SCHÜTZ BLANSKO" a č. modelu "381" (podnos), resp. "392" (talířky). Stav A-B. 1 kus restaurován na okraji, jinak jen oděrky v glazuře.