#122

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
#122

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

porcelán, keramika
159 zobrazení
8 500 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
17. 5. 2021 19:30

Slezsko, Proskov, 1. pol. 19. stol. Zvonovitý šálek empírového tvaru s převýšeným uchem (Campaner Form) a mělkým podšálkem z černé kameniny, napodobující oblíbenou produkci z anglického Wedgwoodu, na glazuře zdobeno jemnou malbou stříbrem s motivy lístkových girland a lineárních obrub. V. šálku 7 cm, Ø talířku 14,8 cm. Vtlačená značka "PROSKAU". Stav restaurováno. Lepené ucho, opravován také okraj podšálku, malba zoxidovaná a místy setřená.