#12

Bohumír Dvorský
(1902 – 1976)

ŽENY U SNÍDANĚ

Bohumír Dvorský (1902-1976)
#12

Bohumír Dvorský
(1902 – 1976)

ŽENY U SNÍDANĚ

grafika, malba
4 limity
505 zobrazení
9 500 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 1 900 Kč
17. 5. 2021 19:30

ŽENY U SNÍDANĚ Pastel na papíře, 430x570 mm (výřez pasparty), sign. uprostřed dole spolu s věnováním "Boh. Dvorský". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Bohumír Dvorský se narodil 21. října 1902 v Paskově. Byl to český akademický malíř. V roce 1924 se stal žákem Akademie výtvarných umění v Praze v ateliéru krajinomalby Otakara Nejedlého. Během studií hodně cestoval a po studiích přesídlil na Moravu. Největší vliv na něj měli Julius Mařák a Paul Cézanne, maloval okolí Ostravy a obrazy se sociální tematikou, na Hané se věnoval námětům kytic a lidovým tématům. Vystavoval mnohokrát také v zahraničí, v roce 1940 na Biennale di Venezia v Benátkách, v roce 1948 v Riu de Janeiru a Helsinkách či v roce 1949 ve Stockholmu. Roku 1971 mu byl udělen titul národní umělec. Zemřel 11. ledna 1976 v obci Svatý Kopeček.