#119

MÍSA SE SV. MIKULÁŠEM

MÍSA SE SV. MIKULÁŠEM
MÍSA SE SV. MIKULÁŠEM
MÍSA SE SV. MIKULÁŠEM
MÍSA SE SV. MIKULÁŠEM
#119

MÍSA SE SV. MIKULÁŠEM

porcelán, keramika
177 zobrazení
3 900 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Vyvolávací cena: 2 900 Kč
17. 5. 2021 19:30

Dolní Rakousy, Gmunden, 1. pol. 19. stol. Fajánsová mísa kruhového tvaru se dvěma plochými uchy, bílá krakelovaná glazura, dekor malovaný ve vysokožárných barvách: v zrcadle motiv stojícího světce v biskupském rouchu s mitrou, berlou a knihou se třemi zlatými koulemi, okolo a podél okraje květinové motivy a zelená šrafura. Opatřeno montáží k zavěšení. Ø 32 cm. Na podední dvě soustředné kruhové drážky, nalepen starý inventární štítek. Stav restaurováno.