Dolní Rakousy, Gmunden, 1. pol. 19. stol.
Fajánsová mísa kruhového tvaru se dvěma plochými uchy, bílá krakelovaná glazura, dekor malovaný ve vysokožárných barvách: v zrcadle motiv stojícího světce v biskupském rouchu s mitrou, berlou a knihou se třemi zlatými koulemi, okolo a podél okraje květinové motivy a zelená šrafura. Opatřeno montáží k zavěšení.
Ø 32 cm.
Na podední dvě soustředné kruhové drážky, nalepen starý inventární štítek.
Stav restaurováno.