#115

KALAMÁŘ

KALAMÁŘ
KALAMÁŘ
KALAMÁŘ
KALAMÁŘ
#115

KALAMÁŘ

porcelán, keramika
332 zobrazení
8 500 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
17. 5. 2021 19:30

Západní Slovensko, Boleráz, konec 18. - poč. 19. stol. Stolní kalamář obdélného tvaru s předsunutou nízkou nádržkou, na čtyřech nožkách. V horní ploše kalamáře ve středu dva otvory pro brky, po stranách pak větší otvory pro válcovité nádobky na inkoust (chybí) a posýpátko, v zadní části drobný štítový nástavec s jedním otvorem uprostřed. Fajáns, bíle glazováno, modře malovaný dekor lidově stylizovaných květinových motivů a obrub, zhotoveno pod silným vlivem holíčské manufaktury. 17x13x9,5 cm. Na podední značeno manganem "B". Stav C/D.