#6

Irena Procházková

Irena Procházková
#6

Irena Procházková

1 limit
270 zobrazení
4 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
21. 4. 2021 20:00

1205_I v době lockdownu můžete udělat radost sobě i ostatním, udělat dobrou věc, a podpořit projekt Nadačního fondu REGI Base na nákup speciálních rehabilitačních pomůcek. Více na www.regibase.cz | Vydražená částka jde na konto Nadačního Fondu REGI Base a aukční přirážka je 0%. | 100x100cm, olej na plátně. |  Pozn..Autorská cena je 40.000,- .

Irena Procházková, narozená v Táboře, Česká republika, v roce 1973, v současné době žije v Praze. Inspirovala se velkými mistry 20. století a uměleckými směry impresionismus a expresionismus. Klíčový vliv na ni měla tvorba české akademické malířky Bedřišky Uždilové, u které studovala malbu devět let.

Ve své současné práci používá techniku olejových barev na bílé a černé plátno. Zaměřuje se na portréty, figurální kresbu, abstraktní a malbu v plenéru. Každodenní výjevy, okamžiky života a s nimi spojené emoce přetváří na plátno pomocí sytých barev, přičemž modrý ultramarín dominuje ve výrazu jejích děl.

Profesionální malířskou kariéru zahájila v roce 2016, kdy si založila vlastní ateliér a uspořádala svou první samostatnou výstavu v Praze. Její tvorba reflektuje pestrost inspirací a technik, které zdokonalila během svého uměleckého vývoje.