1357_Toto vynikající dílo představuje reprezentativní a typickou autorovu práci. Vyznačuje se charakteristickými pevnými konturami tvarů a výrazně stylizovanými objemy, poučenými na Picassově originální fúzi kubismu s klasicismem. Olejová tempera, karton, 70 x 50 cm, signováno a datováno vpravo dole,57/2 Kafka Jaroslav. Děkujeme PhDr. Mgr. R. Michalové, Ph.D. a MgA D.Halatovi za ověření autenticity díla.