#145

Zdeněk Šorf

Zdeněk Šorf
Zdeněk Šorf
Zdeněk Šorf
#145

Zdeněk Šorf

320 zobrazení
100 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
24. 2. 2021 19:00

1185_Olej plátno, 200x160cm, nesignováno.

Zdeněk Šorf je významným malířem, který se prosadil nejen na domácí umělecké scéně, ale také v zahraničí, zejména ve Spojených státech, kde strávil delší dobu a kam se rád vracel. Jeho práce je často zařazována do kategorie Nové Figurace, což je styl spojený s groteskností. V jeho obrazech najdeme širokou škálu témat, často inspirovaných přírodou - krajiny, plody, stromy, ale také antropomorfní zvířata a surrealistické prvky.

Šorf upřednostňuje velké formáty pláten, které často překračují tradiční rámec a směřují k architektonickému rozměru. V některých dílech využívá písmena (Lettrismus) a surrealismus, ačkoli zachovává alegorický až pohádkový charakter. Svými obrazy reaguje kriticky na etické problémy současné civilizace a snaží se zdůraznit potřebu humanizace našeho prostředí.

Jeho díla jsou součástí soukromých sbírek mnoha významných osobností po celém světě, včetně amerického herce Petera Falka, Serge Borensteina, Jiřího Stopky, Benke Aikella, Maxe Skaly a mnoha dalších.