#23

Zdeněk Kaplan
(1940)

Bitva v Ardenách

Zdeněk Kaplan
#23

Zdeněk Kaplan
(1940)

Bitva v Ardenách

film
397 zobrazení
2 500 Kč
14. 7. 2020 18:00

filmový plakát
82,5 x 56 cm
1937
značeno LD v tisku Z. Kaplan 67
film USA, režie: Ken Annakin, hrají: Henry Fonda, Robert Shaw, Charles Bronson
1940

Bitva v Ardenách

Zdeněk Kaplan, narozený 3. července 1940 v Praze, je grafik s bohatou uměleckou kariérou.

Po studiích na Výtvarné škole v Praze v letech 1959-1960 se věnoval zejména tvorbě filmových plakátů, což ho řadí mezi významné české grafiky 20. století.

V období od roku 1964 do roku 1971 vytvořil celkem třicet filmových plakátů, což představuje klíčovou část jeho tvorby. Jeho díla byla v Československu prezentována jak na samostatných, tak na kolektivních výstavách. V roce 1969, v období politických změn, se Kaplan rozhodl emigrovat a usadil se v severní Itálii, kde pokračuje ve své umělecké práci.

Kaplanova práce je ceněna pro její originální vizuální jazyk a inovativní přístup k grafickému designu.