zachovalost | zažloulý, několikrát přeložený, poškozený papír |
technika | litografie |
rozměr | 120,5 x 84,5 cm |
signatura | PD značeno UR |
stav díla | č. 471 |
provenience | proslulý plakát České ligy proti bolševismu, vzniklý ještě před koncem II. světové války. Rudá ruka vznášející se nad Hradčanami, chtějící uchopit symbol českého státu a národa. Plakát se objevoval po celém území Protektorátu a lidé na něj připisovali "My se nebojíme, my tam nebydlíme". |
Er fasst sie dich gehst du zugrunde! (Zachvátí-li tě zahyneš!)