#9

Neurčený autor

 Neurčený autor
#9

Neurčený autor

Poster
1042 zobrazení
15 000 Kč
10. 7. 2018 18:00
eAukce plakátů
eAukce plakátů

zažloulý, několikrát přeložený, poškozený papír
litografie
120,5 x 84,5 cm
PD značeno UR
č. 471
provenience
proslulý plakát České ligy proti bolševismu, vzniklý ještě před koncem II. světové války. Rudá ruka vznášející se nad Hradčanami, chtějící uchopit symbol českého státu a národa. Plakát se objevoval po celém území Protektorátu a lidé na něj připisovali "My se nebojíme, my tam nebydlíme".

Er fasst sie dich gehst du zugrunde! (Zachvátí-li tě zahyneš!)