#9

Pavel Beneš
(1960)

Ve verších

Pavel Beneš
#9

Pavel Beneš
(1960)

Ve verších

291 zobrazení
300 Kč
20. 1. 2021 18:00

při pravém okraji mimo tisk mírně zažloutlý papír
litografie
43,5 x 32,5 cm
sign. DU Pavel Beneš
autorský tisk
1960

Ve verších

Pavel Beneš se narodil 15. července 1960 v Praze. Je českým typografem, grafickým designérem, ilustrátorem, karikaturistou a pedagogem. Kvůli své výšce, která činí 201 cm, je nazýván největším českým grafikem.

Po absolvování základní devítileté školy studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze na Žižkově a poté pokračoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Beneš se stal profesionálním grafikem na volné noze. Upravil nebo ilustroval desítky knih a spolupracoval na vydání mnoha komiksů. Byl spoluzakladatelem časopisu Reflex a pracoval jako art-director v časopisech Story a Epocha.

Pavel Beneš působil jako karikaturista pro Hospodářské noviny a nyní kreslí karikatury pro Týdeník Forum. Pravidelně se věnuje i kreslení na komerčních akcích, soukromých oslavách a při divadelních představeních.

V letech 2005–2020 vedl na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem ateliér Vizuální design. Dříve také externě učil na Střední škole reklamní tvorby Michael.

Byl členem Divadelního spolku Vikýř a Pražské pětky, kde vystupoval v tanečním triu TrosViperosNegros a navrhoval plakáty.