#431

Martin Velíšek
(1968)

Ježíšek Fritz

Martin Velíšek
#431

Martin Velíšek
(1968)

Ježíšek Fritz

327 zobrazení
4 000 Kč
20. 1. 2021 18:00

litografie
42,5 x 30 cm
2016
sign. PD M. Velíšek 2016
1963

Ježíšek Fritz

Martin Velíšek se narodil 6. listopadu 1968 v Athénách, Řecko.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde v letech 1989–1996 absoloval. Během svého studia strávil čas v ateliéru kresby Jitky Svobodové, malířském ateliéru Zdeňka Berana, ateliéru malířství Bedřicha Dlouhého a v ateliéru konceptuálních tendencí Miloše Šejna. V roce 2014 absolvoval stipendijní malířský pobyt v Bremerhavenu v Německu.

Získal uznání jak za své malířské práce, tak za obalový design, a to včetně cen jako je Cenu nadace na podporu současného umění „Jelinek Stiftung“ a Grand prix Salon s'art du Pays fertois ve Francii.

Martin Velíšek se též věnuje teoretické práci, spolupracoval například na knize s filosofem Miroslavem Petříčkem. Habilitoval se na Akademii výtvarných umění v Praze v oboru malířství v roce 2016.