#198

Lukáš Miffek
(1978)

Do jogurtu

Lukáš Miffek
#198

Lukáš Miffek
(1978)

Do jogurtu

324 zobrazení
1 200 Kč
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
20. 1. 2021 18:00

litografie
48 x 32,5 cm
2008
sign. PD Lukáš Miffek 08
č. 61/100
1978

Do jogurtu

Lukáš Miffek se narodil v roce 1978.

Studoval v letech 1999-2005 na Akademii výtvarných umění v Praze, kde absolvoval Ateliér malby u profesora Antonína Střížka a u profesora Michaela Rittsteina.

Na současné české výtvarné scéně se proslavil jako malíř s výrazně osobitým stylem. Jeho práce je charakterizována plošnou, ilustrativní a stylizovanou formou, doplněnou výrazným kolorismem.

Miffek často využívá obrazové metafory, grotesky a parodie k vyprávění příběhů inspirovaných realitou každodenního života. Jeho tvorba je systematicky rozvíjena v cyklech, s důrazem na obsah a epické sdělení, a často se pohybuje na hranici kýče. Autor se zabývá tématy hry, nadsázky, humoru a ironie, přičemž jeho malířská symbolika zůstává otevřená různým interpretacím.

Miffek je fascinován souvztažností mezi uvěřitelným a neuvěřitelným světem. Mezi jeho oblíbené záliby patří stará auta a jeho tvorba často reflektuje téma sexuality a českých tradic.