zachovalost | uprostřed lehce poškozený papír |
technika | litografie |
rozměr | 34,7 x 50,3 cm |
rok | 1963 |
signatura | sign. DU Seydl |
stav díla | č. 13/200 |
autor | 1916 - 1978 |
Zdenek Seydl se narodil 29. dubna 1916 v Třeboni, kde začal svou uměleckou cestu. Studoval na výtvarné škole a projevil brzy svůj všestranný talent a nadání. Přestože se původně věnoval malbě, postupně se rozvíjel i v dalších výtvarných disciplínách.
Jeho umělecká kariéra dostala nový impuls, když se stal členem skupiny Sedm v říjnu, významné umělecké formace čtyřicátých let 20. století. Skupina Sedm vytvořila prostředí pro kreativní výměnu nápadů a inspiraci mezi umělci, a Zdenek Seydl zde našel své místo.
Známý byl především svou schopností pracovat s různými médii a technikami. Jeho práce zahrnovaly nejen malbu, ale také grafiku a scénografii. V jeho tvorbě lze sledovat vlivy dobového uměleckého kontextu, ale zároveň i jeho osobní, originální přístup k tvorbě.
Zdenek Seydl zemřel 17. června 1978 v Dobřichovicích, zanechávaje po sobě bohaté dědictví v oblasti českého výtvarného umění. Jeho práce jsou stále zkoumány a obdivovány jako součást vývoje umělecké scény ve 20. století.