#7

Zdenek Seydl
(1916 – 1978)

Spisovatelské Ex libris

Zdeněk Seydl
#7

Zdenek Seydl
(1916 – 1978)

Spisovatelské Ex libris

Ex libris
492 zobrazení
1 200 Kč
28. 8. 2018 18:00

uprostřed lehce poškozený papír
litografie
34,7 x 50,3 cm
1963
sign. DU Seydl
č. 13/200
1916 - 1978

Spisovatelské Ex libris

Zdenek Seydl se narodil 29. dubna 1916 v Třeboni, kde začal svou uměleckou cestu. Studoval na výtvarné škole a projevil brzy svůj všestranný talent a nadání. Přestože se původně věnoval malbě, postupně se rozvíjel i v dalších výtvarných disciplínách.

Jeho umělecká kariéra dostala nový impuls, když se stal členem skupiny Sedm v říjnu, významné umělecké formace čtyřicátých let 20. století. Skupina Sedm vytvořila prostředí pro kreativní výměnu nápadů a inspiraci mezi umělci, a Zdenek Seydl zde našel své místo.

Známý byl především svou schopností pracovat s různými médii a technikami. Jeho práce zahrnovaly nejen malbu, ale také grafiku a scénografii. V jeho tvorbě lze sledovat vlivy dobového uměleckého kontextu, ale zároveň i jeho osobní, originální přístup k tvorbě.

Zdenek Seydl zemřel 17. června 1978 v Dobřichovicích, zanechávaje po sobě bohaté dědictví v oblasti českého výtvarného umění. Jeho práce jsou stále zkoumány a obdivovány jako součást vývoje umělecké scény ve 20. století.