#5

Ivan Kováčik
(1959)

Ex Libris Vlado Baláž

Ivan Kováčik
#5

Ivan Kováčik
(1959)

Ex Libris Vlado Baláž

Ex libris
415 zobrazení
1 400 Kč
28. 8. 2018 18:00

lept
9 x 12 cm
2003
sign. PD Ivan Kováčik 03
autorský tisk
1959

Ex Libris Vlado Baláž

Ivan Kováčik se narodil 14. srpna 1959 v Topoľčanech. Během studií na Střední průmyslové škole strojnícké v Myjavě (1974–1978) se již aktivně věnoval výtvarné tvorbě. Poprvé představil svá díla v Malé galerii Slovnaft, kde vystavoval propagační grafiku, zejména plakáty a příležitostné tiskoviny. Zlomovým okamžikem v jeho životě a uměleckém rozvoji bylo setkání a spolupráce s výtvarníkem Dušanem Polakovičem, pod jehož vedením začal zkoumat litografii a meziřez. Od roku 1993 systematicky pracuje v oblasti grafiky, ilustrace a karikatury. Pravidelně se účastní mezinárodních výtvarných soutěží a svými kresbami přispívá do slovenských a českých periodik. Kromě toho se věnuje tvorbě exlibris a příležitostné grafiky.