technika | lept |
rozměr | 9 x 12 cm |
rok | 2003 |
signatura | sign. PD Ivan Kováčik 03 |
stav díla | autorský tisk |
autor | 1959 |
Ex Libris Vlado Baláž
Ivan Kováčik se narodil 14. srpna 1959 v Topoľčanech. Během studií na Střední průmyslové škole strojnícké v Myjavě (1974–1978) se již aktivně věnoval výtvarné tvorbě. Poprvé představil svá díla v Malé galerii Slovnaft, kde vystavoval propagační grafiku, zejména plakáty a příležitostné tiskoviny. Zlomovým okamžikem v jeho životě a uměleckém rozvoji bylo setkání a spolupráce s výtvarníkem Dušanem Polakovičem, pod jehož vedením začal zkoumat litografii a meziřez. Od roku 1993 systematicky pracuje v oblasti grafiky, ilustrace a karikatury. Pravidelně se účastní mezinárodních výtvarných soutěží a svými kresbami přispívá do slovenských a českých periodik. Kromě toho se věnuje tvorbě exlibris a příležitostné grafiky.