#132

Petr Dillinger
(1899 – 1954)

Ležící Vlasta

Petr Dillinger
#132

Petr Dillinger
(1899 – 1954)

Ležící Vlasta

332 zobrazení
28 000 Kč
24. 9. 2020 18:00

olej, překližka
74 x 115 cm
sign. PD Dillinger
malba místy poškozena
1899 - 1954

Ležící Vlasta

Petr Dilinger se narodil 17. září 1899 v Českém Dubu. Od roku 1907 žil v Praze a studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze pod vedením profesora F. Kysely. Později v letech 1919-1923 pokračoval ve studiích na Akademii výtvarných umění v Praze, kde strávil půl roku v malířské škole profesora M. Pirnera a následně na grafickém oddělení profesora M. Švabinského. Dále strávil půl roku v ateliéru profesora F. Kupky v Paříži.

Od roku 1924 byl členem Sdružení českých umělců a grafiků Hollar (SČUG). V roce 1928 se stal profesorem na Škole uměleckých řemesel v Brně a byl také přijat do Skupiny výtvarných umělců Brno (SVU). Vedle své práce v oblasti grafiky začal soustředěně studovat i malbu. V roce 1945 přešel do Prahy na Státní grafickou školu a po reorganizaci v roce 1950 přešel na Vyšší školu uměleckoprůmyslovou v Praze (VŠUP), kde vedl oddělení knižní a užité grafiky.

Petr Dilinger byl známý svou schopností pracovat s různými médii, zejména v oblasti grafiky a malby. Zanechal významný odkaz ve světě uměleckoprůmyslové tvorby a grafiky. Zemřel 24. dubna 1954 v Praze.