#8

Ivan Komárek
(1956)

Pouto

Ivan Komárek
#8

Ivan Komárek
(1956)

Pouto

Fine Arts
359 zobrazení
10 000 Kč
2. 4. 2020 18:00

vzadu popsáno
akryl, uhel, plátno
40 x 60 cm
2007
sign. PU Komárek 2007
1956

Pouto

Ivan Komárek se narodil 24. prosince 1956 v Praze a je českým malířem a grafikem. Jeho tvorba zahrnuje také tvorbu objektů, keramickou plastiku, ilustrace a realizace v architektuře, včetně maleb na zdi a keramických obkladů.

Pochází z rodiny diplomata a již během studií práv se začal zajímat o umění. Studoval na Střední odborné škole výtvarné v Praze, kde však nebyl spokojen s kvalitou výuky. Proto se začal soukromě učit u umělců jako Jan Bauch. Později pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze, kde absolvoval v oboru malby u profesora Jana Smetany.

Během svého života se Ivan Komárek věnoval i jiným aktivitám, jako je box a zakládání skupiny umělců Boxart. Vystavoval jak individuálně, tak i s touto skupinou. Jeho dílo se vyznačuje výraznou stylizací a často se zaměřuje na lidské tělo a jeho smyslnost a sexualitu. Jeho malby jsou charakteristické přísným kompozičním řádem a expresivním stylem, který se vymyká konvencím.

Komárek experimentuje s různými materiály a technikami, včetně litografie, serigrafie, koláží, soch, asambláží a reliéfů. Jeho práce se často inspirovaly uměleckou tradicí a zahrnují jak figurativní, tak abstraktní prvky. Využívá také netradiční materiály, jako je pěnový polystyren nebo průmyslové materiály, a často spolupracuje s architekty na realizacích ve veřejném prostoru.

Jeho dílo je rozmanité a originální, a zanechává významný otisk v současném českém umění.