#121

Jakub Bauernfreund
(1904 – 1976)

Zátiší s houslemi

Jakub Bauernfreund
#121

Jakub Bauernfreund
(1904 – 1976)

Zátiší s houslemi

124 zobrazení
235 000 Kč
27. 2. 2020 18:00

olej, dřevěná deska
29,5 x 36,5
1932
sign. PN J. Bauernfreund
1904 - 1973

Zátiší s houslemi

Jakub Bauernfreund se narodil 25. října 1904 ve slovenské obci Zborov. Byl židovského původu a po emigraci do Londýna přijal jméno Jacob Bornfriend.

V mládí se snažil najít zaměstnání v různých městech, včetně Ostravy, a uvažoval o emigraci do Palestiny. Nakonec začal pracovat jako retušér fotografií v Bratislavě. Jakub Bauernfreund získal své základní malířské dovednosti na soukromé malířské škole Gustáva Mallého.

Roku 1929 se přihlásil ke studiu na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval pod vedením Willy Nowaka. Během studií na akademii získal několik cen za své umění a stal se talentovaným malířem.

Společně se svým přítelem Endre Nemesem vystavovali svá díla ve 30. letech a stali se členy uměleckých spolků. Bauernfreund získal zakázky na portrétování významných osobností židovské komunity v Praze a na portréty zakladatelů Židovského muzea v Praze.

Když vypukla druhá světová válka, Bauernfreund uprchl do Berlína a později do Londýna, kde změnil své jméno na Jacob Bornfriend. Za války pracoval manuálně jako brusič diamantů.

Po válce začal Bornfriend vystavovat své obrazy v Londýně a vytvořil si jméno v uměleckém světě. Pravidelně vystavoval v galerii Roland, Browse and Delbanco. Jeho práce byla velmi ceněna a dosahují vysoké ceny na aukcích.

Jacob Bornfriend zemřel 8. listopadu 1976 v Londýně.