datum aukce 25. 04. 2019 18:00
74
prodáno za: 19 000 CZK
vyvolávací cena: 13 000 CZK

8. František Kupka

Zvuk zvonů

technika lept, neověřený náklad cca 100 exemplářů
rozměr 27,5 x 22,5
rok 1912
signatura značeno v tisku PD Kupka a pozůstalostním razítkem PD
stav díla tento lept z roku 1912 je dílem jednoho z nejvýznamnějších českých umělců, Františka Kupky, který je spolu s Robertem Delaunayem a Vasilijem Kandinským považován za zakladatele abstraktního umění, jednoho z klíčových témat dějin umění 20. století. Tento grafický list je ukázkou Kupkova orfického kubismu, pohybujícího se na hranicích abstrakce. Ten byl poprvé představen na výstavě v Paříži v roce 1912
autor 1871-1957

3****2 19 000 CZK 25. 04. 2019 18:23:21
Sál 18 000 CZK 25. 04. 2019 18:23:15
3****2 17 000 CZK 25. 04. 2019 18:23:08
Sál 16 000 CZK 25. 04. 2019 18:23:03
3****2 15 000 CZK 25. 04. 2019 18:23:00
Sál 14 000 CZK 25. 04. 2019 18:22:58
Sál 13 000 CZK 25. 04. 2019 18:22:57