datum aukce 25. 04. 2019 18:00
85
vyvolávací cena: 170 000 CZK

34. Jan Smetana

Konkrétní imaginace

technika olej, plátno
rozměr 73 x 100
rok 1980
signatura sign. PD Smetana 80, sign. vzadu Jan Smetana
stav díla nabízená položka představuje ukázku zralé tvorby od člena legendární Skupiny 42. V tvorbě Jana Smetany docházelo k postupnému zabstraktnění námětu a koloristickému oživení obrazu. Tento obraz vznikl v době, kdy prof. Smetana úspěšně vedl ateliér na Akademii výtvarných umění v Praze a výrazně ovlivnil nastupující generaci umělců
autor 1918-1998