technika | akryl, papír, pryskyřice |
rozměr | 115 x 85 |
rok | 2012 |
signatura | sign. DU Filip 2012 |
stav díla | Pavel Filip je renomovaným výtvarníkem pracujícím v oboru sochařství, medailerství, šperk. Jeho volná tvorba vzniká od roku 1988, kdy absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor kov-šperk. Ve své tvorbě se zaměřuje především na vytváření monumentálních moderních kovových objektů, které kombinuje s detaily tvořenými z drahých kamenů a speciálně vytvořených pryskyřic. Celek je působivou transformací klasické práce s kovem a šperkem. |
autor | 1962 |
Eukalyptus
Pavel Filip, talentovaný umělec, se narodil 4. července 1962 v Lanškrouně. Jeho umělecká cesta začala na střední uměleckoprůmyslové škole v Turnově, kde se specializoval na obor zlatník-stříbrník. Později pokračoval ve svém uměleckém vzdělání na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde studoval v ateliéru kovu a šperku.
Pavel Filip se věnuje nejen vlastní tvorbě, ale také restaurování soch. Jeho práce odrážejí široké spektrum dovedností a uměleckého cítění, které získal během svého studia a praxe. Specializuje se zejména na oblast šperkařství a kovářství.