#85

Pavel Filip
(1962)

Eukalyptus

Pavel Filip
#85

Pavel Filip
(1962)

Eukalyptus

688 zobrazení
85 000 Kč
Vyvolávací cena: 85 000 Kč
28. 3. 2019 18:00

akryl, papír, pryskyřice
115 x 85
2012
sign. DU Filip 2012
Pavel Filip je renomovaným výtvarníkem pracujícím v oboru sochařství, medailerství, šperk. Jeho volná tvorba vzniká od roku 1988, kdy absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor kov-šperk. Ve své tvorbě se zaměřuje především na vytváření monumentálních moderních kovových objektů, které kombinuje s detaily tvořenými z drahých kamenů a speciálně vytvořených pryskyřic. Celek je působivou transformací klasické práce s kovem a šperkem.
1962

Eukalyptus

Pavel Filip, talentovaný umělec, se narodil 4. července 1962 v Lanškrouně. Jeho umělecká cesta začala na střední uměleckoprůmyslové škole v Turnově, kde se specializoval na obor zlatník-stříbrník. Později pokračoval ve svém uměleckém vzdělání na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde studoval v ateliéru kovu a šperku.

Pavel Filip se věnuje nejen vlastní tvorbě, ale také restaurování soch. Jeho práce odrážejí široké spektrum dovedností a uměleckého cítění, které získal během svého studia a praxe. Specializuje se zejména na oblast šperkařství a kovářství.