datum aukce 21. 02. 2019 18:00
126
vyvolávací cena: 80 000 CZK

430. Ladislav Maria Wagner

Pozdrav z Yokohamy

technika olej, dřevěná deska
rozměr 100 x 85,5
rok 1998
signatura sign. PD L. M. Wagner 1998
provenience jedním z charakteristických znaků Wagnerových obrazů je experiment s variací technik, které při své tvorbě používá. Ať už se jedná o techniku olejové lazury nebo vrstvení barevných akrylátových ploch. Dalším, charakteristickým rysem objevujícím se v obrazech Ladislava Wagnera, jsou řezy a trhliny, které systematicky protkávají dění na obraze. Autor byl v roce 2002 oceněn Cenou Evropské unie umění za uměleckou činnost doma i v zahraničí. Jeho jméno je zapsané v Almanachu
autor 1945