datum aukce 21. 02. 2019 18:00
183
prodáno za: 295 000 CZK
vyvolávací cena: 285 000 CZK

122. Kamil Lhoták

Jehlan a míč

technika olej, karton
rozměr 26 x 36
rok 1977
signatura sign. LD Kamil Lhoták 77
provenience dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věrná vyobrazení technických předmětů, které jsou často zasazeny do kontrastně snového rázu prostředí, jsou pro autora typickým námětem. Právě technický pokrok byl v Lhotákově tvorbě hlavním inspirativním zdrojem. Osobitý byl i Lhotákův přístup k malování krajiny, nemaloval v plenéru, ale své dojmy si zaznamenával a zpracovával je později. "Dívám se tak dlouho, až mám dojem v sobě," zdůrazňoval
autor 1912-190

Sál 295 000 CZK 21. 02. 2019 18:55:59
Sál 285 000 CZK 21. 02. 2019 18:55:56