#11

Linka Procházková
(1884 – 1960)

Pohled na Kutnou Horu

Linka Procházková
#11

Linka Procházková
(1884 – 1960)

Pohled na Kutnou Horu

511 zobrazení
87 000 Kč
1. 11. 2018 18:00

enkaustika, olej, plátno
75 x 100 cm
1884 - 1960

Pohled na Kutnou Horu

Linka Procházková se narodila 28. ledna 1884 v Nových Dvorech. Studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, a poté přešla na Uměleckoprůmyslovou školu, kde byla jediná žena mezi studenty. Po absolvování školy začala pracovat v Reisnerově ateliéru.

Jako jediná žena se zúčastnila výstavy Osmy v roce 1908, což bylo v té době neobvyklé. V tom samém roce se provdala za malíře Antonína Procházku. Její malířské dílo se vyznačovalo převážně realistickým základem a postupně přecházelo od expresionismu ke klasicismu.

Linka Procházková trpěla nervovou chorobou, která ukončila její malířskou práci koncem 40. let. Zemřela 21. října 1960 v Brně.