#103

Louis Icart
(1888 – 1950)

Puppies, Petits Chiens

Louis Icart
#103

Louis Icart
(1888 – 1950)

Puppies, Petits Chiens

426 zobrazení
15 000 Kč
20. 9. 2018 18:00

lept
41 x 53 cm
sign. PD Louis Icart
1880 - 1950

Puppies, Petits Chiens

Louis Icart se narodil 9. prosince 1888 v Toulouse. Byl významným francouzským malířem, grafikem a ilustrátorem, jehož tvorba odrážela éru art deco.

Mladý Icart začal svou uměleckou kariéru v Paříži, kde se prosadil v kresbách pro časopisy, módní domy a návrhářská studia. Během té doby se naučil různým grafickým technikám a ilustroval katalogy módních domů. Jeho manželka, Fanny Volmers, mu často sloužila jako modelka a inspirace pro jeho díla.

Během první světové války se Icart zapojil do vojenských akcí jako pilot a vytvářel kresby oslavující svou vlast. V roce 1922 měl svou první výstavu v Americe, což byl začátek jeho mezinárodní slávy.

Jeho umělecký styl byl ovlivněn 18. stoletím, zejména pracemi umělců jako Watteau, Boucher a Fragonard. Taktéž přijal prvky impresionismu a symbolismu, zejména odkazy na práce umělců jako Odilon Redon a Gustav Moreau. Jeho obrazy často zachycovaly ženy, často s erotickým podtextem a občas s humorem.

Během éry art deco byl Louis Icart velmi populární a jeho práce zaujala milovníky umění po celém světě. Během 40. let se ve své tvorbě zaměřil na vážnější témata, včetně zobrazování okupace Paříže během 2. světové války.

Icart byl také talentovaným ilustrátorem a pracoval na více než 30 knihách. Jeho odkaz na svět umění zůstává živý, a jeho díla jsou stále ceněna sběrateli po celém světě. Louis Icart zemřel 20. prosince 1950 v Paříži.