#16

Max Ernst
(1891 – 1976)

Ptáci v nebezpečí

Max Ernst
#16

Max Ernst
(1891 – 1976)

Ptáci v nebezpečí

655 zobrazení
75 000 Kč
14. 12. 2017 18:00

koláž, lept, akvatinta
30 x 25 cm
1975
sign. PD Max Ernst
č. X/XXX
1891 - 1976

Ptáci v nebezpečí

Max Ernst se narodil 2. dubna 1891 v Brühlu, Německo. Studoval na univerzitě v Bonnu, kde se věnoval filologii, filosofii, psychologii a dějinám umění. Výtvarným umělcem se stal samoukem.

Byl známý jako německý malíř a patřil mezi zakladatele dadaismu a surrealismu. Používal nekonvenční výtvarné techniky, a některé z nich dokonce sám vynalezl. Kromě malby se věnoval i sochařství. Max Ernst měl významný vliv na americké umění druhé poloviny 20. století, zejména na abstraktní expresionismus.

Max Ernst zemřel 1. dubna 1976 v Paříži, Francie.