#88

Vlastimil Beneš
(1919 – 1981)

Černá ohrada

Vlastimil  Beneš
#88

Vlastimil Beneš
(1919 – 1981)

Černá ohrada

901 zobrazení
19 000 Kč
21. 9. 2017 18:00

akvarel, papír
14 x 22 cm
1954
sign. vzadu Beneš

Černá ohrada

Vlastimil Beneš, český malíř, sochař, grafik a scénograf, se narodil 3. října 1919 v Praze. Studoval na Univerzitě Karlově v Praze, Uměleckoprůmyslové škole a soukromě u Emila Frinty. Byl členem skupiny Máj 57. Jeho tvorba zahrnovala civilní témata, krajiny a figurální motivy. Také se věnoval scénografii, tvorbě loutek a plastik. Používal techniku olejomalby, kresby a akvarelu.

Beneš získal mezinárodní uznání jako scénograf Radokova filmu "Johanes doktor Faustus," za který byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu. Jeho dílo zahrnuje i krajinu italskou a španělskou, kterou začal reflektovat po svých cestách.

Vlastimil Beneš zemřel 17. března 1981 v Praze.