#11

Ferdiš Duša
(1888 – 1958)

Hornické město

Ferdiš Duša
#11

Ferdiš Duša
(1888 – 1958)

Hornické město

Drawings
806 zobrazení
4 500 Kč
15. 6. 2017 18:00

akvarel, papír
70 x 48 cm
sign. PD F. Duša
1888 - 1958

Hornické město (Ostrava)

Ferdiš Duša se narodil 13. ledna 1888 ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Studoval techniku výroby keramiky v Německu a začínal jako malíř porcelánu. Formální umělecké vzdělání neprošel.

Byl známý jako český grafik, malíř, ilustrátor a keramik. V uměleckém oboru se proslavil především díky své práci v grafice a malířství.

Zemřel 1. prosince 1958 ve Frýdlantu nad Ostravicí.