technika | akvarel, tuš, papír |
rozměr | 42 x 58 cm |
signatura | sign. PD F. Duša |
autor | 1888 - 1958 |
Krajina na Váhu
Ferdiš Duša se narodil 13. ledna 1888 ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Studoval techniku výroby keramiky v Německu a začínal jako malíř porcelánu. Formální umělecké vzdělání neprošel.
Byl známý jako český grafik, malíř, ilustrátor a keramik. V uměleckém oboru se proslavil především díky své práci v grafice a malířství.
Zemřel 1. prosince 1958 ve Frýdlantu nad Ostravicí.