#229

Alois Bílek
(1887 – 1961)

Matka s dítětem sedící na louce

Alois Bílek * 1887
#229

Alois Bílek
(1887 – 1961)

254 zobrazení
11 500 Kč
U sv. Valentina, v.o.s.
U sv. Valentina, v.o.s.
8. 10. 2020 19:00

Matka s dítětem sedící na louce, olej na kartonu, 56x46 cm, rámováno, signováno vpravo uprostřed, vzadu popis

Alois Bílek se narodil 15. června 1887 ve Skoupém u Petrovic. Již v dětství projevoval zájem o kreslení a malování. Studoval na reálném gymnáziu v Příbramě a později v Písku, kde v roce 1906 složil maturitu. Jeho nejoblíbenějším předmětem bylo kreslení a malování.

Po maturitě pokračoval na technice v Praze, kde se zapsal do oboru architektury. Avšak brzy po dvou semestrech přešel na malířskou akademii, kde studoval pod vedením profesora M. Pirnera. Jeho práce na akademii upoutaly pozornost a získal několik stipendií a cen.

Roku 1912 se Bílek rozhodl vydat do Paříže, střediska moderního umění. Předtím však strávil několik let studiem výstav německých a nizozemských umělců. V Paříži brzy získal uznání a jeho díla byla vystavována v různých galeriích, což ho učinilo známým v uměleckém světě.

Po návratu do Prahy v roce 1924 pokračoval ve své umělecké kariéře a vystavoval svá díla v různých galeriích. Jeho malby a kresby byly velmi ceněny a oceňovány jak v Praze, tak i v zahraničí, včetně Londýna, Bruselu a Oslo.

Alois Bílek byl považován za jednoho z největších českých umělců abstraktní tvorby. Jeho díla byla plná živých barev a emocí, a často vyjadřovala pocity a nálady. Jeho umělecký přístup byl velmi osobní a jedinečný.

Alois Bílek zemřel 13. ledna 1961 v Praze, ale jeho umění a dílo dodnes žijí a jsou uznávány ve světě umění.