#77

Otomar Suchý
(1882)

Tanečnice

Suchý Otomar (*1881)
Suchý Otomar (*1881)
Suchý Otomar (*1881)
Suchý Otomar (*1881)
Suchý Otomar (*1881)
Suchý Otomar (*1881)
Suchý Otomar (*1881)
Suchý Otomar (*1881)
#77

Otomar Suchý
(1882)

Tanečnice

Plastics
656 zobrazení
11. 11. 2017 14:00

Tanečnice, 1. polovina 20. století, bronz litý, patinovaný, značeno Suchý, mramorový podstavec, celkové rozměry 35 x 29 x 12 cm. Otomar Suchý byl český sochař, který v letech 1911 až 1913 studoval sochařství u prof. Augusta Rodina v Paříži na Académie Collarosi. Byl také zaměstnán jako asistent sochaře A. Rodina. Později působil v Hlinsku a v Praze. Své práce vystavoval i v Paříží.