Tanečnice, 1. polovina 20. století, bronz litý, patinovaný, značeno Suchý, mramorový podstavec, celkové rozměry 35 x 29 x 12 cm.
Otomar Suchý byl český sochař, který v letech 1911 až 1913 studoval sochařství u prof. Augusta Rodina v Paříži na Académie Collarosi. Byl také zaměstnán jako asistent sochaře A. Rodina. Později působil v Hlinsku a v Praze. Své práce vystavoval i v Paříží.