#24

Barokní stolní hodiny - Johann Michael Bergauer Wienn

#24

Clocks and watches
737 zobrazení
Vyvolávací cena: 48 000 Kč
11. 11. 2017 14:00
4. aukce
4. aukce

Rakousko, Vídeň, 2. polovina 18. století, signováno Johann Michael Bergauer Wienn, obdélníková schránka z černě mořeného a zlaceného dřeva, zlacené mosazné apliky, zdobeno rytinou, zlacená čelní deska se stříbřenými číselníky, stroj vřetenový, kyvadlový s pérovým pohonem a kompenzačním řetězem, čtvrťové bití na zvonečky, stroj v chodu, celkové rozměry 50 x 30 x 17,5 cm.