#5

Josef Písecký
(1878 – 1954)

Mořské pobřeží

Písecký Josef (1878 - 1954)
Písecký Josef (1878 - 1954)
Písecký Josef (1878 - 1954)
Písecký Josef (1878 - 1954)
#5

Josef Písecký
(1878 – 1954)

Mořské pobřeží

665 zobrazení
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
25. 10. 2020 19:00

Mořské pobřeží Datace: 1. polovina 20. století Technika: olej plátno Signováno a datováno: vlevo dole J.Písecký Rozměry malby: 100 x 120 cm Rozměry s rámem: 118 x 138 cm Stav: původní stav, mírně poškozená malba, viz foto, rámováno O autorovi: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze. Malíř moří a krajin v Praze. Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda. V letech 1901 - 1908 byl činný v Pištěkově divadle na Smíchově. Od roku 1908 často cestoval na Jadran a do Itálie, kde tvořil a studoval moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí, ale i pražské pohledy. V Praze pořádal souborné výstavy.