Mořské pobřeží
Datace: 1. polovina 20. století
Technika: olej plátno
Signováno a datováno: vlevo dole J.Písecký
Rozměry malby: 100 x 120 cm
Rozměry s rámem: 118 x 138 cm
Stav: původní stav, mírně poškozená malba, viz foto, rámováno
O autorovi: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze. Malíř moří a krajin v Praze. Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda. V letech 1901 - 1908 byl činný v Pištěkově divadle na Smíchově. Od roku 1908 často cestoval na Jadran a do Itálie, kde tvořil a studoval moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí, ale i pražské pohledy. V Praze pořádal souborné výstavy.