Rakousko-Uhersko, počátek 20. století, stříbrná dělostřelecká kartuše, stříbro o ryzosti 800/1000, celková hmotnost 212,07 g, rakousko-uherský punc - hlava Diany, mistrovská značka J.K, mosaz, kůže, původní stav – viz foto, nečištěno, mírně poškozeno, celkové rozměry 9 x 15 x 5 cm.