vyvolávací cena: 320 000 CZK

7. Josef Ullmann (1870 - 1922) VELKÝ FORMÁT

Letní krajina po dešti, po roce 1910, olej na plátně, rozměry malby: 70 x 100 cm, signováno vpravo dole J. Ullmann, malba ve velmi dobrém stavu, původní adjustace Písemné ověření originality: PhDr. Mgr. Michael Zachař Znalecký posudek: Doc. PhDr. Josef Maliva Z posudku: "Hodnocený obraz považuji za mimořádně zdařilý a dokonale komponovaný originál galerijní úrovně. Autor v něm v popředí využil rozvolněného malířského rukopisu a svěžího koloritu." Předložená malba je barevně efektivní a malířsky kvalitní dílo. Odborné posouzení: PhDr. Jaroslav Pelikán Josef Ullmann náleží k okruhu žáků Mařákovy krajinářské školy a je jedním z představitelů českého impresionismu. Obraz nese všechny charakteristické znaky Ullmannova malířského stylu po roce 1910, který vychází z osobitého přijímání principů impresionistické malby. Nezapře umělcův vnímavý prožitek krajinné reality, nahlížené v prchavých proměnách světelné situace. Krajinu zachycuje ve chvilkovém náladovém stavu oblačného letního dne. Kolorit díla nesleduje lokální barevnost, ale vyjadřuje proměňující se účin barevného světla v krajině. Malířský přednes má charakteristické znaky Ullmannova osobitého impresivně děleného rukopisu. Uvolněně kladené skvrny a štětcové tahy vytvářejí texturu navozující dojem měnlivosti stavu krajinného výseku a jeho vnitřního dění.

Spodní odhadní cena 450000
Horní odhadní cena 550000