prodáno za: 550 000 CZK
vyvolávací cena: 190 000 CZK

26. Alois Kalvoda (1875 - 1934) VELKÝ FORMÁT

V zámeckém parku, kolem roku 1905, olej na plátně, signováno vpravo dole Al. Kalvoda, rozměry malby 66 x 94 cm, původní kovový štítek se jménem autora a názvem díla, celkové rozměry s rámem 85,5 x 114 cm, stav viz foto, původní adjustace, nepatrně poškozeno. Předložené dílo patří mezi velmi zdařilé, významné a na trhu vyhledávané rané Kalvodovy práce. Tak jako v krajinomalbě tohoto období využívá umělec jak efektu silného světelného kontrastu, tak kontrastu chladně vyznívajícího koloritu popředí s protepleným koloritem vzdálené pasáže krajiny. Využívá rovněž komplementární vztah bohaté škály zelených tónů s výrazně nasazenou červení. Svěží kolorit, pozitivní pojetí a autorem zvolený velký formát díla z něj vytváří artefakt vysoké sběratelské hodnoty. Provenience: významná privátní sbírka Znalecký posudek: PhDr. Mgr. Michael Zachař

Spodní odhadní cena 350000
Horní odhadní cena 550000

*****8 550 000 CZK 15. 05. 2022 18:12:00