#15

Karl Gottfried Traugott Faber
(1786 – 1863)

Pohled na panské sídlo u řeky

Karl Gottfried Traugott Faber (1786-1863)
#15

Karl Gottfried Traugott Faber
(1786 – 1863)

Pohled na panské sídlo u řeky

324 zobrazení
15. 5. 2022 18:00

Spodní odhadní cena
500000
Horní odhadní cena
600000

Pohled na panské sídlo u řeky, 20. až 30. léta 19. století, olej na plátně, signováno vpravo dole T Faber, rozměry malby: 28 x 39 cm, na rubu štítek J. H. Wenzel Töngengasse in Frankfurt am Main, původní adjustace, celkové rozměry s rámem: 35,5 x 47 cm, velmi dobrý stav, viz foto, nepatrně otřelé zlacení rámu. Provenience: původně z významné šlechtické sbírky Poznámka: Tento obraz je prohlášen Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku podle § 13 zákona č. 20/1987 Sb. O autorovi: Karl Gottfried Traugott Faber byl vynikající drážďanský malíř krajinář, uznávaný grafik a akvarelista. Chodil na hodiny kreslení ke Georgu Friedrichu Fechhelmovi a později studoval více než deset let v ateliéru Johanna Christiana Klengela. Studoval díla holandských krajinářů a přenášel jejich postupy do svých maleb. Maloval motivy z Drážďan, Saského Švýcarska, lázní v Teplicích, biedermaierské měšťanské idylické obrazy, romantické náladové obrazy jako Ráno v Saském Švýcarsku. Byl vybrán společně s dalšími výtvarníky, aby pro regenta a pozdějšího krále Friedricha Augusta II. vymaloval obrazy a více než pětset akvarelových vedut saských měst do galerie k uctění krajiny saského království - ,,Galerie vaterländischer Ladschaften“. V roce 1820 se stal členem Drážďanské Kunstakademie, ve které vystavoval od roku 1801 a ze které roku 1850 vystoupil. V Dresdner Freimauerinstitut vyučoval mezi lety 1815 až 1834 kresbu. Mezi jeho žáky patřili Ferdinand von Rayiski, Carl Wagner a Carl Friedrich Häbler.