#37

Ylovsky Margita Titlová
(1957)

Vzpomínka na Mongolsko

Titlová Ylovsky Margita *1957
#37

Ylovsky Margita Titlová
(1957)

Vzpomínka na Mongolsko

Fine Arts
353 zobrazení
80 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 80 000 Kč
20. 6. 2021 13:30

Vzpomínka na Mongolsko, 1985 - kombinovaná technika, papír, plátno, autorská lišta, 79,7 × 120,3 cm, sign. PD MARGITA 85

Margita Titlová-Ylovsky se narodila 16. června 1957 v Praze a je česká akademická malířka. V mládí navštěvovala gymnázium Na Pražačce a poté pokračovala ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnovala malbě. Patří do generace mladých umělců 80. let 20. století a v té době byla součástí tzv. akčních umělců.

Margita Titlová-Ylovsky se původně věnovala volné kresbě a malbě, ale postupně přešla k tvorbě prostorových objektů a instalací. V současnosti působí jako pedagog na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Zastává pozici vedoucího ateliéru grafiky a je členkou akademického senátu a rady studijního programu.

Margita Titlová-Ylovsky má maďarské kořeny, a jejím manželem je Vladimír Merta. Společně mají dceru jménem Fábina.