Poznámka | Tato spona nebyla nikdy uvedena na aukčním trhu.
Pochází z významné sbírky užitého umění
Lit.: srov. Jiří Fronek, Artěl: umění pro všední den 1908–1935 (Praha: Arbor Vitae, 2009), s. 231, 247. |
Brož nebo spona do vlasů - vtlačená mistrovská značka JV, rakouskouherský punc chrtí hlava do r. 1921, Čechy, 1. čtvrtina 20. stol., realizovala firma Javůrek-Vrabec pro sdružení Artěl, stříbro, hmotnost brutto 26,20 g, ryzost 800/1000, sklo, délka 8 cm