datum aukce 09. 06. 2019 13:30
88
prodáno za: 130 000 CZK
vyvolávací cena: 80 000 CZK

162. Kalvoda Alois 1875–1934

Chalupy - olej, plátno, rám, 28,5 × 35,4 cm, sign. PD Al. Kalvoda

Poznámka Konzultováno s prof. PhDr. Tomášem Vlčkem.
Informace Alois Kalvoda studoval pět let na Akademii výtvarných umění v ateliéru Julia Mařáka, od jeho školy se však odchýlil k dekorativnějšímu pojetí krajiny v barvě i motivu. Inspirujícím pro něj byl pobyt v Mnichově, po kterém se jeho díla námětově i pojetím rozšířila, aby se posléze zařadil mezi impresionisty a stal se jedním z nejlepších krajinářů své doby střední Evropy. Věnoval se prostým motivům českého kraje, které ztvárňoval širokým štětcem, jasnými barvami a jemnými tóny, do své doby u nás nevídanými.

Sál 130 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:34
Sál 120 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:34
7****5 110 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:31
Sál 105 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:31
7****5 100 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:27
Sál 97 500 CZK 09. 06. 2019 14:41:27
7****5 95 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:26
Sál 92 500 CZK 09. 06. 2019 14:41:26
7****5 90 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:23
Sál 87 500 CZK 09. 06. 2019 14:41:23
7****5 85 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:20
Sál 82 500 CZK 09. 06. 2019 14:41:20
7****5 80 000 CZK 09. 06. 2019 14:41:13