#1

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Bez názvu

Boštík Václav 1913–2005
#1

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Bez názvu

1-50
1 limit
447 zobrazení
15 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 6 000 Kč
9. 6. 2019 13:30

Poznámka
Vyšlo v bibliofi lii Ladislav Kočica Aforismy, v nákladu 55 výtisků, Edice Střelec, Praha.

Bez názvu, 1997 - kolorovaná suchá jehla, papír, rám, sklo, 14,9 × 11,8 cm, sign. UD tužkou Boštík 97

Václav Boštík se narodil 6. listopadu 1913 v Horním Újezdě u Litomyšle a zemřel 7. května 2005 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Williho Novaka. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12. Ačkoli začal svou kariéru s realismem, postupně se přesunul k abstraktní tvorbě, kde využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. V jeho dílech je silný důraz na spiritualitu a mystiku, často s hlubokým zájmem o tajemství vesmíru. Kromě své vlastní tvorby se také podílel na restaurování renesančních sgrafit na fasádě zámku v Litomyšli a spolupracoval s Jiřím Johnem na památníku obětem holocaustu na zdi Pinkasovy synagogy.