datum aukce 14. 10. 2018 13:30
226
vyvolávací cena: 360 000 CZK

34. Vízner František 1936–2011

Talíř, 1977 - tmavě modré optické a broušené sklo, matované a leštěné, 39,2 × 39,2 × 3,2 cm

Poznámka Přiložen Certifikát pravosti podepsaný dcerou autora. K vrcholu tvorby Františka Víznera, světově uznávaného skláře, jehož umělecká díla jsou součástí sbírek prestižních světových muzeí, bezesporu patří ateliérové sklo, jehož tvorbě se intenzivně věnoval v 70. letech 20. století. Jako pravý sochař trpělivě pomocí ruční brusky vytvářel skulptury dokonalých tvarů. Technologie nabízeného objektu patří k těm nejnáročnějším, jelikož zde dochází k seříznutí velké plochy skla na malou tloušťku, aniž by došlo k poškození prohlubní na svrchní straně objektu.